Гімназисти у Польщі

На запрошення директора ZSOIZ імені Ігнація Яна Падеревського  пана Юзефа Паріса   учні та вчителів Вараської гімназії у кількості 25 осіб на чолі з директором Надією Горбачик з 16 по 19 листопада перебували  у дружній школі Польщі.

10 років поспіль відбувається обмін делегаціями. Такі поїздки взаємозбагачують учнів, розширюють кругозір, дають нові ідеї. У цих днях їхня школа святкувала ювілей - 60-річчя. Тому гімназисти підготували вітання у вигляді концерту (до сценарію входили пісні (Максимюк Юлія, Білецька Ірина, Рак Христина, керівник Людмила Точинська), танці гімназійного ансамблю (керівник Надія Банацька), гра на скрипці Несіпбаєвої Даміри. Сценарій польською мовою вели Шпаківська Катерина та Кулініч Богдан. Урочистості розпочалися святковою месою в костьолі. Під звуки оркестру продовжувалась урочиста хода з прапорами по вулицях Ценжковіце до школи, де продовжувалось свято. Наша делегація отримала  неповторні  враження. Вараська гімназія  як асоційована школа ЮНЕСКО пропагує українство на міжнародному рівні.

Своїми враженнями поділились учасники делегації:

Шпаківська Катерина, учениця 10 класу:

Польща радісно зустріла нас сонячним промінням, і вже через декілька годин після перетину кордону ми прибули в Ценжковіце. Це невелике містечко Малопольського воєводства Тарновського повіту з 10-тисячним населенням. Воно відразу  причарувало нас своєю теплою атмосферою, старовинними архітектурними спорудами. Нас радо зустріли, показали школу. Для мене це все було нове і незвичайне. На другий день наші гімназисти показували свої таланти, дивуючи всіх своїм співом і танцями.

Кожен почерпнув з цієї поїздки щось для себе: хтось мрію вступити до польських вузів, хтось отримав мотивацію для вивчення іноземних мов, а хтось просто насолодився проведеним дозвіллям. Але всі без винятку повернулися з морем емоцій та вражень. Поїздка вдалася на славу, а ми будемо реалізовувати досвід польських друзів в нашій рідній гімназії.

Мацієвська  Наталія Петрівна, заступник директора гімназії:

Поїздка до Польщі у мене була вперше. Багато  позитивних вражень. Тур був дуже насичений. І тому дні нашого перебування пролетіли дуже швидко.

Екс-директор дружньої школи  пан Анджей Бурнус  зробив усе, щоб наша група почувала себе комфортно. Дуже приємно було спостерігати за польськими педагогами, коли на сцені були наші діти. У їхніх очах було захоплення і радість.

Кушнір Галина Михайлівна, заступник директора гімназії:

Ось вже десятий раз я перетинала українсько-польський кордон  і щоразу відчувала хвилювання: а що нас чекає? Як завжди, польські друзі організували зустріч на високому рівні. Вранішня літургія в костьолі була краплиною душевної чистоти і святості, символом єднання. Урочисто, піднесено, хвилююче. Сучасна школа, величезний спортивний зал при ній (мрія гімназистів!); повага до українських традицій; вшанування Ігнація Яна Падеревського, ім’я якого носить їхня школа; тепло родинного затишку; манера спілкування; рівні і чисті дороги та узбіччя – вражає все. Хочеться вірити, що все найкраще із закордонного досвіду молоде покоління втілить в життя  нашого міста.